Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Gorzów Wielkopolski

Gorzów Wlkp.: co zrobić, aby rak nie przyszedł

15.11.2012, Kluby zdrowia

Co roku 110 tys. Polaków dowiaduje się, że ma raka. Około 75 tys. z nich z tego powodu umiera. Choroby nowotworowe są drugą po schorzeniach układu krążenia przyczyną zgonów w naszym kraju. Już 17 listopada Klub Zdrowia w Gorzowie Wielkopolskim prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na spotkanie poświęcone temu, jak zmniejszyć ryzyko zapadnięcia na tę straszną chorobę.

Odpowiednie żywienie może nie tylko uchronić przed nowotworami, ale odgrywa również ogromną rolę we wspomaganiu ich leczenia. W świadomości większości Polaków zakorzeniony jest pogląd, że głównymi przyczynami rozwoju nowotworów jest nałóg palenia papierosów i skłonności genetyczne. Nie jest to jednak do końca prawda. Czynniki żywieniowe są przyczyną aż 35% nowotworów i zwiększają ryzyko zachorowania w podobnym stopniu jak palenie tytoniu.

Klub zdrowia prowadzony przez filię ChSCh zaprasza mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego na wykład pt. Dieta a nowotwory. Prelekcję poprowadzi naukowiec z Uniwersytetu Wrocławskiego – dr Jerzy Gubernator, zajmujący się badaniami związanymi z leczeniem chorób onkologicznych. Odczyt zostanie połączony z degustacją potraw wegetariańskich.

Wykład będzie dotyczył wpływu diety na powstawanie, zapobieganie oraz leczenie nowotworów. W pierwszej części wykładowca omówi mechanizmy, za sprawą których produkty zwierzęce wywołują nowotwory lub zwiększają prawdopodobieństwo ich powstania przez czynniki pozażywieniowe. Dotyczy to przede wszystkim nabiału, białka zwierzęcego i tłuszczów zwierzęcych. W dalszej kolejności będzie mowa o substancjach występujących w roślinach i ich udziale w zapobieganiu powstawaniu nowotworów. Mówca wyjaśni także, w jaki sposób substancje roślinne czynnie zabijają komórki nowotworowe oraz przedstawi przykłady konkretnych roślin i wyników badań potwierdzających przedstawiane mechanizmy.

Spotkanie odbędzie się 17 listopada o godz. 15.30, w siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przy ul. Jagiełły 15 w Gorzowie Wielkopolskim. Wstęp wolny.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubuski
Filia Gorzów Wielkopolski
ul. Jagiełły 5a
66-400 Gorzów Wielkopolski

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 1080

Kierownik: Katarzyna Wolińska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 664 425 496

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij